יום שישי, 26 באוקטובר 2012

פגשתי את גארי מקלאב פינגווין בשרת: Blizzard!!

הי חברים.
כאן דניאל אסייג!
אם אינכם חברים שלי בקלאב פינגווין,
שמי הוא: daniel135
טוב, אז פגשתי את המפורסם הראשון בקלאב פינגווין!
שזה היה בחג ה-------(אני לא יודע ממש), אבל אצלהם,
האמריקאים, הוא היה החג הדי מפחיד!

ליל כל הקדושים!

למי של מכיר הסבר קצר על החג: ליל כל הקדושים! (לקוח מויקיפדיה) 
ליל כל הקדושים או הלואין (Halloween) הוא חג נוצרי עממי, בעל מקורות פגאניים, הנחגג בליל 31 באוקטובר עם רדת החשיכה.
מקורו הפגאני של החג נשען, ככל הנראה, על חגיגות השנה החדשה בימי הקלטים - ליל הרוחות, שבו מקובל היה לחשוב כי הרוחות מהלכות על הארץ כי בלילה זה עולם הרוחות קרוב ביותר לעולם החיים. מכשפות ובעלי כוחות על טבעיים אחרים עדיין נזכרים בכל רחבי בריטניה בשעה שילדים בתחפושות מפחידות שונות סובבים בחוצות נושאים בידיהם לפידי חג מיוחדים - דלועים מנוקבים שפרצוף מפחיד נחתך בצידן האחד ונר דולק מאיר בתוכם.
כפי הנראה, גם מקור המנהג להתחפש בליל כל הקדושים נובע מהחג הקלטי. מחשש שהרוחות ייכנסו באדם, הקלטים התחפשו לרוחות ושדים על מנת לבלבלם. מסיבות ליל כל הקדושים (בעיקר לילדים) כוללות משחקים, כגון תפיסת תפוחים בגיגית מים או תלויים על חוט. מטרת המשחק היא לתפוס תפוח בשיניים בלבד בלי שימוש בידיים.
עם השנים צברה פופולריות המסורת של 'תעלול או גמול' (או בתרגומים מסוימים 'תעלול או ממתק' באנגלית "trick or treat") והיא נחשבת כיום לאחת מהמסורות העיקריות בחג. לפי המסורת, הילדים יוצאים בתחפושות מפחידות לרחובות, עוברים מבית לבית, דופקים על הדלת ואומרים "תעלול או גמול!". אם מי שנמצא בבית לא נותן להם ממתקים, הילדים מעוללים לו תעלול כלשהו, בדרך כלל זריקת ביצה לבית.
אף על פי שכיום הנוהג הזה מוכר יותר בארצות הברית, הרי שמקורו בעצם באנגליה, בליל התעלולים, בו הילדים נהנו מערב אחד ללא עונשים על כל מעשי הקונדס שיעשו, בדרך כלל ביום ה-1 באפריל או בערב ליל כל הקדושים.
על פי סקר שנערך בארצות הברית כ80% מהמבוגרים מתכוננים לתת ממתקים ו93% מהילדים התכוונו ללכת לאסוף ממתקים. כיום המסורת מתקיימת בעיקר בארצות הברית, קנדהאירלנדהונג קונג ובריטניה ולאחרונה גם קצת באירופה וביפן. בבריטניה המשטרה מרשה לילדים לבצע כמה סוגים של "תעלולים", ולעומת זאת באירופה עוצרים כמה מהאנשים שעושים תעלולים חמורים.

 טוב, הייתי באזור מלחמות השלג, נכנסתי ליער, ואני רואה שקיבלתי בול, לא עשיתי כלום!, הייתי מופתע, קראתי וגיליתי: "פגשתי את Gary!, הייתי נרגש!, ישר חיפשתי אותו, הצעתי לו חברות, הוא אישר אותי אוטומטית, ואז לקחתי את הרקע, ואני שם אותו כל הזמן!

אני, דניאל אסייג.


ביי. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הגיבו בבלוג News Times penguin!
הגיבו הארה, הערה, או סתם דעה שלכם!
-רק בלי תגובות פוגעות!-
דעתכם חשובה לנו:

-צוות הבלוג- :)